Friday ONLY Deals at Safeway ~ 67¢ Nestle Morsels & Brown Sugar!

just_4_u_sections

Today is FRIDAY (got my days right this time!) . . . That means you can pick up the Friday ONLY deals at Safeway.  Below is a list of them.

Also, don’t forget to check your JustforU account.  You may have a freebie or super deal waiting in the “Personalized Deals” section.  (I had a 10% off baking chocolate, which would make the Nestle an even better deal.)

These are only the Friday ONLY deals.  See the full list for more!

Progresso Rich & Hearty Soup (18.5-19 oz.)   $1.00 (Friday 12/13 ONLY)
$0.25/1 Progresso Rich & Hearty Soup 11/10/2013 SS Insert (exp 1/4/14)
$0.25/1 Progresso Rich & Hearty Soup 10/20/2013 SS Insert (exp 12/14/13)
$0.50/2 Progresso Soup 12/08/2013 SS Insert (exp 2/1/14)
$0.50/2 Progresso Soup 10/20/2013 SS Insert (exp 12/14/13)
Final price:  As low as FREE

Nestle Morsels (10-12 oz.)   $1.67 (Friday 12/13 ONLY)
$0.75/2 Nestle Toll House Morsels 11/17/2013 RP Insert (exp 12/31/13) (worth $1)
$0.50/1 Target (manf. coupon, worth $1, gone if not coupon on top after clicking link)
$0.50/2 printable (worth $1)
Final price:  As low as 67¢

C&H Brown Sugar (2lb)   $1.67 (Friday 12/13 ONLY)
$0.40/1 C&H Sugar Product 11/03/2013 RP Insert (exp 1/4/14) (worth $1)
$0.75/2 Redplum (worth $1)
$0.50/1 printable (worth $1)
Final price:  As low as 67¢

General Mills Chex Cereal (12.8-14.25 oz.)   $1.67 (Friday 12/13 ONLY)
$1/2 Coupons.com (gone if not first coupon shown after clicking link)
$1.10/2 printable
$1.10/2 printable
$1.10/2 printable
Final price:  $1.12 each when you buy 2

Kellogg’s Froot Loops 12.2 oz. or Rice Krispies 12 oz. Cereal   $1.67 (Friday 12/13 ONLY)
$1/2 printable
$1/3 printable
$1/2 Kellogg’s Rice Krispies, Rice Krispies Gluten Free or Cocoa Krispies Cereal 11/24/2013 RP Insert (exp 1/5/14)
$1/2 printable
$1/2 printable
Final price:  $1.17 each when you buy 2

Nabisco Snak-Saks (8 oz.)   $1.67 (Friday 12/13 ONLY)
$1/3 Nabisco Cookie or Cracker Product 11/10/2013 SS Insert (exp 12/31/13)
$1/2 Facebook
Final price:  $1.17 each when you buy 2

Lucerne Cheese (6-8 oz., chunks or natrual slices)   $2.50 (Friday 12/13 ONLY)
$0.55/1 Real California Dairy Product with Real CA Cheese or Real CA Milk Seal 12/08/2013 RP Insert (exp 2/28/14) (worth $1)
$0.35/1 CA Dairy Product printable (Do Not Double)
Final price:  $1.50 if it has the Real California Dairy Product Seal

Maxwell House Coffee (28-30.5 oz.)   $5.00 (Friday 12/13 ONLY)
$1/1 Maxwell House International or Maxwell House Ground Coffee 11/17/2013 SS Insert (exp 12/14/13)
Final price:  $4.00

Hillshire Farm Polska Kielbasa (28 oz.)   $5.00 (Friday 12/13 ONLY)
$0.75/2 Hillshire Farm Smoked Sausage Product 11/17/2013 RP Insert (exp 12/29/13) (worth $1)
Final price:  $4.50 each when you buy 2

Gorton’s Skillet Crisp, Simply Bake or Premium Selections (8-17.2 oz.)   $5.00 (Friday 12/13 ONLY)
$1/2 printable
Final price:  $4.50 each when you buy 2

Cheez-It Crackers (6-7 oz.) $1.67 (Friday 12/13 ONLY)

Fritos or Cheetos (8.75-10.25 oz.) $1.67 (Friday 12/13 ONLY)

Oroweat Variety Bread (24 oz. 12 Grain or Buttermilk) $2.50 (Friday 12/13 ONLY)

Coca-Cola 6pack, 16.9 oz bottles or 8 pack 7.5 oz. cans or Pepsi 6pack 24 oz bottles $2.50 (limit 6, Friday 12/13 ONLY)

Ball Park Beef Franks (30 oz.) $5.00 (Friday 12/13 ONLY)

Primo Taglio Black Forest Ham or Havarti Cheese (in the deli) $5.00 / lb (Friday 12/13 ONLY)

waterfront BISTRO Medium Raw Shrimp (51-60 ct ) $5.00 / lb (Friday 12/13 ONLY)

The Snack Artist Veggie Tray (24 oz. with dip) $5.00 (Friday 12/13 ONLY)

O Organics Salad Blends (16 oz. family size container) $5.00 (Friday 12/13 ONLY)

Eggo Waffles 23.2-29.6 oz, or Special K Flatbread Sandwiches 13.4-16.4 oz. $5.00 (Friday 12/13 ONLY)


These are only the Friday ONLY deals.  See the full list for more!

_______________________________________________________

Don’t miss a dealFollow on:  Facebook, emailRSS, or Twitter.

Leave a Reply

 

~~ GIVEAWAY! ~~ Phoenix Area Fun Click Image for Details




Travel Alaska